Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
             N A   W I E L K I   T Y D Z I E Ń
29.03.2015

Dzisiaj  przeżywamy Niedziele Palmową Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św.
święcimy palmy a na Sumie o g.10.30 poświęcenie palm rozpoczniemy na stopniach plebanii. W ten sposób uczcimy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczniemy świętowanie
Wielkiego Tygodnia i Świętego Tridum Paschalnego.

Gorzkie Żale o g.17.oo z kazaniem pasyjnym i nabożeństwem za Chorych. Taca przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.

Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na ogrzewanie kościoła.

Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. jak w każdy dzień. Spowiedzi św. w tych dniach 30 minut przed Mszą św. a wieczorem od g.17.oo. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedzi od g.9.oo do 10.oo.

Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania obowiązkowo uczestniczy w Triduum Paschalnym w Wielki Czwartek,
Piątek, Sobotę i Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego.

Ministranci mają spotkanie w czwartek o g.9.oo.

Młodzież Caritasu rozprowadza palmy przy wejściu do kościoła.

Liturgia Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek - ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o g.18.oo. Na zakończenie przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy i adoracja do g.22.oo. W piątek od g.8.oo rano.

Wielki Piątek - śmierć Pana Jezusa na Krzyżu. Uroczystości Wielkopiątkowe
odbędą się o g.18.oo i adoracja Pana Jezusa w grobie do g. 22.oo. O g.15.oo Godzina Miłosierdzia Bożego oraz Nowenna przygotowująca do uroczystości Niedzieli Miłosierdzia Bożego. O g.16.oo nabożeństwo dla dzieci. Droga Krzyżowa o g.17.oo a Gorzkie Żale o g.17.30. Post ścisły w piątek a w sobotę post paschalny.
Prosimy parafian o przybranie przydrożnych Krzyży. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje Eucharystii. W

Słonowicach Droga Krzyżowa o g.16.3o.

Wielka Sobota - adoracja Pana Jezusa w grobie od g.8.oo rano, a uroczystości
Wielkosobotnie  rozpoczną się o g.20.oo.Na liturgię Wielkosobotnią przynosimy świece i gromadzimy się na placu kościelnym. O g. 15.oo nowenna do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny rozpoczniemy od g.10.oo do  g.12.30 oraz od g.16.oo do g.17.oo poświęcając co 30 minut. Ofiary będą zbierane i przeznaczone na renowację północnej ściany k-ła. Na wioskach poświęc: Świdwinek– 10.oo, Chomętowo – 10.15, Koszanowo – 10.30, Buczyna 10.45,
Wilczkowo – 11.oo, Słonowice -11.15, Półchleb - 11.30, Gola Dolna – 11.45, Przybysław Stary – 12.oo, Gola Górna – 12.15.

W Niedzielę Wielkanocną - adoracja Pana Jezusa od g.5.oo rano, a Rezurekcja o g.6.oo. Prosimy o przygotowanie
chorągwi, Figury MB Fatimskiej i całej procesji a do baldachimu i prowadzenia kapłana sześciu Panów. Za chorągwie i Figurę Matki Bożej Fatimskiej w procesji odpowiedzialny jest Żywy Różaniec.

W Święta Wielkanocne - Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedziele. W drugi dzień świąt taca przeznaczona na Wydział Teologiczny w Szczecinie i KUL a po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na remont spalonej plebanii w Skrzatuszu.
Caritas parafialna prosi o składanie darów żywnościowych.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej a szczególnie Gościa Niedzielnego.
Życzymy głębokich w sercu przeżyć Tajemnic Zbawienia Człowieka.

Ks.  Ryszard   Kizielewicz