Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14 września 2014

1. W dniu dzisiejszym Kościół przeżywa Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
W Kościele filialnym w Słonowicach o g.10.30 Odpust oraz Dożynki, podziękowanie za tegoroczne plony.
O g.17.oo nabożeństwo Krzyża i uwielbienie oraz adoracja Pana Jezusa do g.18.oo.
Spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. po Mszy św. o g.12.oo.
2. W poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne NMP Bolesnej.
Od poniedziałku do niedzieli przeżywać będziemy Tydzień Wychowania. W modlitwach wypraszajmy łaski dla wychowania chrześcijańskiego dzieci i młodzieży w naszych rodzinach i szkołach.
3. We wtorek wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp. i męcz. Zapraszamy na Krąg Biblijny.
4. W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP. Prosimy o intencje na kartkach z prośbami za młodzież i dzieci. Ks. Tomasz zaprasza młodzież na próbę scholi o g.18.oo
5. W czwartek święto św. Stanisława Kostki, zak. Patrona dzieci i młodzieży. Czuwanie modlitewne dla młodzieży, /szczególnie przygotowującej się do bierzmowania/ w czwartek o g.17.oo. Druga intencja mszalna będzie Kręgu Apostolstwa MB Pielgrzymującej . Po Mszy św. Konferencja w koscieledla członków Kręgów.
6. W piątek o g.15.oo Godzina Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do g.18.oo.
7. W sobotę wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon prezb. i  Pawła Chong Hasano oraz Towarzyszy, męcz.
8. W przyszłą niedziele po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na kształcenie w diecezji i  KUL.
Odpust oraz Dożynki u MB Bolesnej w Skrzatuszu. W sobotę czuwanie dla młodzieży, wyjazd z ks. Piotrem o g.9.oo – wpłaty po 30 zł. i nr. PESEL podajemy do środy. W niedziele wyjazd o g.8.oo. Zabieramy ze sobą krzesełko i rzeczy na zmienną pogodę.
9. Msza św. urodzinowa dla dzieci urodzonych w miesiącu wrześniu w przyszłą niedzielę o g.12.oo.
10. Prosimy o zapisywanie się chłopców na kandydatów do ministrantów a dziewczynki do scholi dziecięcej. Spotkanie z ministrantami w sobotę o g.9.oo.
11.Wszystkich, którzy nie maja ukończonego Kurs przedmałżeńskiego prosimy o zgłaszanie się w parafii do ks. Piotra.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego. Do nabycia również pięknie ilustrowane kalendarze diecezjalne. Cena 8 zł.
13. Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwy i ofiary na rzecz parafii i na utrzymanie naszej świątyni. Szczególnie Męskiej Róży Różańcowej na renowację ściany kościoła  -200zł.
14. Wszystkim naszym Wiernym życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Bolesnej Skrzatuskiej.

Ks.  Ryszard   Kizielewicz