Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła
31 sierpnia 2014

1. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę. Intencja na miesiąc wrzesień: „Za dzieci i młodzież uczęszczającą na katechezę”.
2. W poniedziałek 1 września przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny zamówiona przez Urząd Miasta. W tym dniu również liturgiczne wspomnienie bł. Bronisławy, Dz. Rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego. Msza św. o godz. 8.00. Zapraszamy na nią dzieci, gimnazjalistów i młodzież, Dyrekcje, Nauczycieli i Rodziców. Zapraszamy również dzieci, Rodziców i Wychowawców z oddziałów przedszkolnych, w których będzie katecheza.
3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny.
4. W środę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap i DK. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci i gimnazjalistów w czwartek od godz. 16.00. a dla młodzieży i starszych w piątek od godz. 15.30. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. W Słonowicach spowiedź i Msza św. o godz. 17.00. W sobotę modlitwa Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci.
6. W czwartek po Mszy św. spotkanie z nauczycielami katechezy.
7. Doroczny Odpust Diecezjalny Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, Dożynki diecezjalne odbędą się 20 i 21 września. Ks. Piotr organizuje pielgrzymkę autokarową do Skrzatusza dla młodzieży na „czuwanie młodych” 20 września /sobota/, a ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę dla starszych . Zapisy w zakrystii, kancelarii i na katechezie.
Powiatowe Dożynki w naszym kościele w przyszłą sobotę o godz. 13.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
8. Kancelaria Parafialna od przyszłego tygodnia będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 9.30 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.
9. Od wtorku będzie sprawowana Msza św. o godz. 9.00
10. Godzinki o Matce Bożej będziemy śpiewać w środę i sobotę przed Mszą św. o godz. 9.00 i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00. Zapraszamy.
11. Urodzinowa Msza św. dla dzieci urodzonych we wrześniu 21 września.
12. Msze św. w niedziele na filiach będą sprawowane wg stałego porządku. Wilczkowo 9.00, Słonowice 10.30, Chomętowo i Koszanowo 12.00.
13. Zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.
14. Składamy serdeczne podziękowania wiernym za modlitwy i ofiary.
15. Chór „Laudate Dominum” wznawia swoją działalność. Spotkania w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do śpiewu w chórze. Schola dziecięca w piątek o godz. 16.00. Zapisy przez wrzesień. Scholą młodzieżową opiekuje się ks. Tomasz. Osoby grające na instrumentach dętych, chcących grać na Chwałę Bożą podczas uroczystości kościelnych zapraszamy w czwartek 4 września o godz. 17.00.
16. Ministranci ze szkoły podstawowej i kandydaci, spotkanie w sobotę o godz. 9.00. Starsi ministranci spotkanie z ks. Piotrem.
17. Msza św. w intencji uczestników lipcowej Pielgrzymki do Częstochowy i Krakowa 13 września o godz. 18.00.
18. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Budapesztu w dniach 23-27 września organizowaną przez Parafię św. Michała. Spotkanie organizacyjne 9 września po Mszy o godz. 18.00 w tamtejszej Parafii
19. W sobotę księża odwiedzą z posługą sakramentalną Chorych.
20. Wiernym naszej Parafii i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Ks.  Ryszard   Kizielewicz