Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła
2014

1. W dzisiejszą niedzielę 19 października wspominamy męczeńską śmierć bł. Jerzego Popiełuszkę.
2. W całym kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną. Przez cały tydzień na nabożeństwach różańcowych będziemy modlić się w intencji Misji św.
Modlitwą i ofiarami zbieranymi do puszek po  Mszach św. wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego w przyszłą niedzielę gościć będziemy w parafii Ojca Oblata Niepokalanej Maryi z Gorzowa Wielkopolskiego, który wygłosi kazania i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.
Dzisiaj po każdej Mszy św. liczymy Wiernych obecnych w Kościele i przystępujących do komunii św. O g.17.oo zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
Wydarzenie w naszej parafii – o g.17.oo w Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki, nasi dwaj parafianie p. Andrzej Muchorowski – pedagog i p. Robert Pietras – lekarz ginekolog, seksuolog otrzymają Nagrody im. księdza kardynała nom. Ignacego Jeża „Radość płynie z Nadziei.”  Nagrody za patriotyczne i chrześcijańskie wychowywanie młodzieży oraz prowadzenie Poradnictwa Rodzinnego  w przygotowaniu narzeczonych do małżeństwa. Serdecznie gratulujemy.
3. W poniedziałek w liturgii wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.
4. We wtorek wspomnienie liturgiczne bł. Jakuba Strzemię, bp Zapraszamy na Krąg Biblijny po Mszy św. wieczornej.
5. W środę w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II, pap. Zapraszamy na Nowennę do MBNP.
6. W piątek o g.15.oo Godzina Miłosierdzia Bożego.
7. Różaniec dla dzieci o 16.30. a dla starszych i młodzieży o 17.30.
8. W sobotę Uroczystość Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie.
9. W przyszłą niedzielę Chór parafialny Laudate Dominum będzie przezywał IX rocznicę powstania. Na Mszy św. wieczornej uwielbi Pana śpiewem i będziemy modlić się o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich członków.
Nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę ze szczególną modliwą za chorych. Zapraszamy
10. Kartki  wypominkowe, które otrzymaliśmy w naszych domach prosimy z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych złożyć w zakrystii, kancelarii czy u Księży. Kartki wypominkowe będą też wyłożone na stoliku.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego, Zwiastuna.
12. Ksiądz proboszcz Roman Tarniowy w przyszłą niedzielę o g.12.oo zaprasza na Mszę św. w intencji pielgrzymów, którzy pielgrzymowali do Budapesztu  i na spotkanie po Eucharystii.
13. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom za życzliwość i tym, którzy przychodzą z pomocą parafii.
14. Wszystkim naszym Wiernym życzymy opieki Matki Bożej Królowej Różańca Świętego.

Ks.  Ryszard   Kizielewicz