Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

Trzydziesta Niedziela Zwykła
2014

1. Dzisiejsza niedziela jest uwielbieniem Pana za dar poświecenia naszego kościoła na Chwałę Boga i Ludu Bożego. Serdecznie zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo różańcowe o g.17.oo, poświęcone w int. Chorych.

W parafii gościmy Ojca Jarosława, Oblata Maryi Niepokalanej z Gorzowa Wielkopolskiego. Wygłosi kazania i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na rok 2015. Serdecznie witamy.
2. We wtorek przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, imieniny ks. bp, Seniora Tadeusza Werno. Prosimy o modlitwę w Jego intencji. Zapraszamy na Krąg Biblijny po Mszy św. wieczornej.
3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek Spowiedż św. od g.16.30 z racji pierwszej soboty miesiąca i uroczystości święta zmarłych, dla których możemy uzyskać odpusty.

Również w Czwartek s. Aleksandra z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi zaprasza na spotkania dziewczęta: o 15.30 ze szkoły podstawowej, a o 16.30 z gimnazjum i liceum.
5.W piątek Godzina Miłosierdzia Bożego o g.15.oo. z adoracją Pana Jezusa do g.18.oo. Zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci o g.16.30 a dla starszych i młodzieży o g.17.30.
6.
W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o g.7.oo, 9.oo i o g.18.oo.
Parafia nasza prowadzi uroczystości na „nowym” cmentarzu. Rozpoczęcie o g.10,30 odczytywaniem imion zmarłych na prośbę Rodzin i modlitwa, o g.11.oo procesja z pięcioma stacjami przy grobach a o g.11.30 Msza św. Na „starym” cmentarzu uroczystości prowadzi parafia św. Michała o g.12.oo.

Po Mszy św. wieczornej modlitwy Apostolstwa dobrej śmierci.
7. W przyszłą niedzielę w szczególny sposób polecamy Bożemu Miłosierdziu Zmarłych, wypraszając im udział w pokoju i radości życia wiecznego. Przez cały miesiąc modlimy się w ramach wypominek
za naszych bliskich zmarłych o g. 17.30 a w niedziele o g.17.oo. Członkowie Żywego Różańca modlą się w miesiącu listopadzie -  „Za dusze czyśćcu cierpiące.” W dniach od 1 - 8. XI „codziennie 1 raz”  za
pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:/ stan łaski uświęcającej,
komunia św. modlitwa w intencjach Ojca św./
8. Za dwa tygodnie w sobotę /08.11./ księża będą odwiedzać chorych z posługa sakramentalną.
9. W przyszłą niedzielę Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek po Mszach św. w ramach pomocy potrzebującym „Chleb św. Antoniego.”
Szkolne Koło Caritas Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr.1 od 27 do 31.10. będą uczestniczyć w akcji
„Zapałka nie ogrzeje.” Uczniowie SKC ze szkoły Podst. będą rozprowadzali zapałki we środę, czwartki i piątek po Mszach św. Natomiast gimnazjaliści będą rozprowadzali zapałki przez cały tydzień na cmentarzu komunalnym. Datki z tej akcji w całości przeznaczone będą na zakup opału rodzin najbiedniejszych.
10. Młodzież przygotowująca się do sakr. bierzmowania /trzecie klasy gimnazjalne i pierwsze klasy
szkoły średniej/ proszone są, aby uczestniczyli obowiązkowo na Mszy św. młodzieżowej o g.18.oo.
Spotkanie przed bierzmowaniem: poniedziałek - 16.30 – grupa V p. Przemysława, 16.45 – grupa z gimnazjum p. Marzeny. Środa – 16.30 – grupa I p. Przemysława.
W piątek po Mszy św. wieczornej próba Diakonii Muzycznej. W poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej, próby chóru parafialnego.
11. Organizujemy pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii – do Fatimy w dniach 08.06 – 17.06. 2015r. Więcej informacji można uzyskać u ks. Piotra i p. Wiesławy Piskor, a także na plakacie w gablocie i na
stronie internetowej parafii.
12. Dziękujemy za modlitwy i ofiary na rzecz naszych świątyń i utrzymania parafii. Szczególnie dziękujemy IV Róży różańcowej za złożoną ofiarę.
13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego celem zdobywania wiedzy, informacji i formacji duchowej.
14. Wszystkim Wiernym życzymy obfitych łask Bożych i opieki Świętych Pańskich.

Ks.  Ryszard   Kizielewicz