Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie
Trzydziesta Niedziela Zwykła
26 października
2014


1. Dzisiejsza niedziela jest uwielbieniem Pana za dar poświecenia naszego kościoła na Chwałę Boga i Ludu Bożego. Serdecznie zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo różańcowe o g.17.oo, poświęcone w int. Chorych.

W parafii gościmy Ojca Jarosława, Oblata Maryi Niepokalanej z Gorzowa Wielkopolskiego. Wygłosi kazania i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na rok 2015. Serdecznie witamy.
2. We wtorek przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, imieniny ks. bp, Seniora Tadeusza Werno. Prosimy o modlitwę w Jego intencji. Zapraszamy na Krąg Biblijny po Mszy św. wieczornej.
3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek Spowiedż św. od g.16.30 z racji pierwszej soboty miesiąca i uroczystości święta zmarłych, dla których możemy uzyskać odpusty.

Również w Czwartek s. Aleksandra z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi zaprasza na spotkania dziewczęta: o 15.30 ze szkoły podstawowej, a o 16.30 z gimnazjum i liceum.
5.W piątek Godzina Miłosierdzia Bożego o g.15.oo. z adoracją Pana Jezusa do g.18.oo. Zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci o g.16.30 a dla starszych i młodzieży o g.17.30.
6.
W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o g.7.oo, 9.oo i o g.18.oo.
Parafia nasza prowadzi uroczystości na „nowym” cmentarzu. Rozpoczęcie o g.10,30 odczytywaniem imion zmarłych na prośbę Rodzin i modlitwa, o g.11.oo procesja z pięcioma stacjami przy grobach a o g.11.30 Msza św. Na „starym” cmentarzu uroczystości prowadzi parafia św. Michała o g.12.oo.

Po Mszy św. wieczornej modlitwy Apostolstwa dobrej śmierci.
7. W przyszłą niedzielę w szczególny sposób polecamy Bożemu Miłosierdziu Zmarłych, wypraszając im udział w pokoju i radości życia wiecznego. Przez cały miesiąc modlimy się w ramach wypominek
za naszych bliskich zmarłych o g. 17.30 a w niedziele o g.17.oo. Członkowie Żywego Różańca modlą się w miesiącu listopadzie -  „Za dusze czyśćcu cierpiące.” W dniach od 1 - 8. XI „codziennie 1 raz”  za
pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:/ stan łaski uświęcającej,
komunia św. modlitwa w intencjach Ojca św./
8. Za dwa tygodnie w sobotę /08.11./ księża będą odwiedzać chorych z posługa sakramentalną.
9. W przyszłą niedzielę Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek po Mszach św. w ramach pomocy potrzebującym „Chleb św. Antoniego.”                                                       
Szkolne Koło Caritas Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr.1 od 27 do 31.10. będą uczestniczyć w akcji
„Zapałka nie ogrzeje.” Uczniowie SKC ze szkoły Podst. będą rozprowadzali zapałki we środę, czwartki i piątek po Mszach św. Natomiast gimnazjaliści będą rozprowadzali zapałki przez cały tydzień na cmentarzu komunalnym. Datki z tej akcji w całości przeznaczone będą na zakup opału rodzin najbiedniejszych.
10. Młodzież przygotowująca się do sakr. bierzmowania /trzecie klasy gimnazjalne i pierwsze klasy
szkoły średniej/ proszone są, aby uczestniczyli obowiązkowo na Mszy św. młodzieżowej o g.18.oo.
Spotkanie przed bierzmowaniem: poniedziałek - 16.30 – grupa V p. Przemysława, 16.45 – grupa z gimnazjum p. Marzeny. Środa – 16.30 – grupa I p. Przemysława.
W piątek po Mszy św. wieczornej próba Diakonii Muzycznej. W poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej, próby chóru parafialnego.
11. Organizujemy pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii – do Fatimy w dniach 08.06 – 17.06. 2015r. Więcej informacji można uzyskać u ks. Piotra i p. Wiesławy Piskor, a także na plakacie w gablocie i na
stronie internetowej parafii.
12. Dziękujemy za modlitwy i ofiary na rzecz naszych świątyń i utrzymania parafii. Szczególnie dziękujemy IV Róży różańcowej za złożoną ofiarę.
13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego celem zdobywania wiedzy, informacji i formacji duchowej.
14. Wszystkim Wiernym życzymy obfitych łask Bożych i opieki Świętych Pańskich.

                                                   Ks.  Ryszard   Kizielewicz
                                                                       proboszcz

  

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego