Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

IV Niedziela Wielkanocna

26.04.2015r.

1. Niedziela dzisiejsza jest poświęcona powołaniom kapłańskim, zakonnym, misyjnym i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw do służby w kościele. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o g.17.oo. Caritas naszej Diecezji w dniu dzisiejszym obchodzi uroczysty Jubileusz 25-iecia działalności. Msza św. o g.13.oo w Katedrze pod przewodnictwem JE księdza Biskupa Edwarda Dajczaka oraz koncert w Filharmonii Koszalińskiej. Ministranci naszej parafii /26.04-30.04./ z ks. Mariuszem pielgrzymują do Częstochowy, Krakowa i Zakopanego. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na pokrycie brakującej kwoty za wycieczkę.

2. We wtorek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W środę święto św. Katarzyny Sienieńskiej, Dz. i dK, patronki Europy. Nowenna do MBNP.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota miesiąca. O g.15.oo Godzina Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 17.3o. Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa. Spowiedż św. od g.15.30. Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Odpust w Chomętowie o g. 19.oo.

5. W piątek z naszej parafii wyrusza 3-dniowa piesza pielgrzymka /promienista/ na Górę Chełmską w Koszalinie aby w
   niedzielę uczestniczyć w uroczystościach MB Trzykroć Przedziwnej. Pielgrzymkę prowadzi ks. Mariusz. Wyjście w    piątek po Mszy św. o godz. 7.00. W piątek Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej modlitwy Apostolstwa Dobrej Śmierci.

7. W przyszłą niedzielę przypada 3-maja, uroczystości NMP Królowej Polski, główne patronki Polski. Na Sumie o
        g.10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny zamówiona przez Urząd Miasta z racji 224. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

8. Od piątku /01/05./ rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.
   W piątek o g.17.30 a w niedziele o g.17.oo.

9. W poniedziałek o g.18.oo w Zamku, Dzieci z Przedszkola Nr.1, /grupa Kangurki/ zaprasza na pokaz tańca.

10. Pani Marzena w poniedziałek o g.17.oo zaprasza grupę młodszą na spotkanie przed bierzmowaniem.

11. Dziękujemy za modlitwy i ofiary na rzecz naszej świątyni i parafii. Ks. Proboszcz Roman Tarniowy dziękuje za
     złożone ofiary na budowę kościoła zeszłej niedzieli w kwocie10.150 złotych i 20 groszy oraz 20 euro.

12. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatuszu będzie w sobotę 9 maja.

13.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej a szczególnie
    Gościa Niedzielnego.

14.
Wszystkim naszym Wiernym życzymy Bożego Błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana.

Ks.  Ryszard   Kizielewicz