Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
20 kwietnia 2014 roku

1. W Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane wg porządku niedzielnego.

2. W drugi dzień świąt taca przeznaczona na Wydział Teologiczny w Szczecinie i KUL.

3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej, jedynie w piątek o godz. 15.00.

4. Druga Niedziela Wielkanocna poświęcona jest uwielbieniu Miłosierdzia Bożego. Skarbonki z jałmużną wielkopostną dzieci złożą na Mszy św. o godz. 12.00. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem Caritasu. Po Mszach św. będą zbierane ofiary na cele charytatywne diecezji i parafii. Tego dnia w Watykanie  Ojciec św. Franciszek kanonizuje, błogosławionego Jana Pawła II. W Polsce przeżyjemy„Kanonizacyjną Iskrę Jana Pawła II”. Na Msze św. przynosimy świece -„Paschaliki  aby „Iskrę” światło zanieść do swoich domów. Podczas nabożeństwa o godz. 17.00 przeżyjemy spotkanie słowno
muzyczne  z Janem Pawłem II w wykonaniu Uczniów Gimnazjum. Zapraszamy.

5. W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek o godz. 9.00 uroczysta Msza św. z udziałem uczniów, nauczycieli, administracji naszego Technikum w związku z Kanonizacją Jana Pawła II. Przejście na Plac papieski, modlitwa oraz wypuszczenie gołębi pokoju, zwiedzanie wystawy o Janie Pawle II, posadzenie „dębu” Jana Pawła II na placu szkolnym. Gościem będzie Pasterz naszej Diecezji Ks. bp Edward Dajczak. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw.  sakramentu do godz. 18.00.
W piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie ma postu.
Tego dnia przypada piąta rocznica święceń biskupich księdza Krzysztofa Zadarko. Prosimy o modlitwę w Jego  intencji.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Wizytacji biskupiej w parafii Sławoborze. Wizytuje JE Ks. bp Krzysztof Zadarko.

8. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Górę Chełmską.

9. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, Zwiastuna Dekanatu Świdwin.

10. Dziękujemy za przygotowanie całej liturgii Triduum Paschalnego, Wikariuszom:dla ks. Piotra, ks. Tomasza i ks. Mariusza oraz ks. kl. Tomasza. Dziękujemy za przygotowanie grobu pańskiego i ciemnicy dla p. Joasi Nowickiej, dla p. kościelnego Ernesta. Panu Sebastianowi -  Organiście za przygotowanie śpiewu  z młodzieżą Scholi oraz Chórowi za piękne śpiewy podczas liturgii. Mateuszowi  Potaczkowi za przepiękny śpiew Męki Pańskiej  i Orędzia wielkanocnego. Osobne podziękowanie dla ministrantów. Serdeczne podziękowanie kierujemy do Pań, które, troszczą się o plebanie i czystość kościoła. Serdecznie dziękujemy  za sprowadzenie kwiatów do Grobu Pańskiego, kwiaciarni „Różyczka” tj. p. Mądrowskim i p. Goźlińskim, właścicielom ciastkarni „Kokosanka” i wszystkim za życzenia i życzliwość. W sposób szczególny dziękuję Radzie Parafialnej. Orkiestrze z Zamku za uświetnienie Rezurekcji. Wszystkim,  którzy włączyli się do przeprowadzenia procesji Rezurekcyjnej. Pani Makowskiej za materiał do grobu.

11.Tym którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy „Bóg zapłać”  i sprawowaliśmy Mszę św. podczas Rezurekcji o godz. 6.00.

12. Dziękujemy serdecznie za modlitwy i ofiary na rzecz  naszej Świątyni.

13.Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone podczas poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny na renowację ścian kościoła.

14. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego naszym Wiernym oraz przebywającym Mieście życzymy: Niech radość poranka Wielkanocnego budzi  nową nadzieję i ufność oraz pomaga odkrywać dobro w sercu każdego   człowieka