Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie
Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
16 listopada
2014


1. Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Po Mszy św. Sumie o g.10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświecenia Rodzaju Ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa. Odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najśw. Sercu P. Jezusa pod zwykłymi warunkami. Hymnem „Ciebie Boga Wysławiamy” uwielbimy Pana. W parafii gościmy ks. Rafała Jaroszewicza – dyr. Szkoły Nowej Ewangelizacji, który wygłosi kazania i będzie rozprowadzał ksiązki na temat ewangelizacji.
Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo wypominkowe o g.17.oo.
2.  W poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy.
3. We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny .
4. W środę na nowennę do MBNP.
5. W piątek o g.15.oo Godzina Miłosierdzia Bożego i adoracja Pana Jezusa.
6. W przyszłą niedziele rozpoczyna się ADWENT czas radosnego i pobożnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Również przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Będziemy gościć w parafii kleryków WSD z Koszalina,  będą przeżywać z nami niedzielę i zbierać ofiary do puszek na utrzymanie Seminarium.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego oraz Zwiastuna Dekanatu Świdwińskiego.
8. Nabożeństwa wypominkowe o g.17.30. Zakończenie w sobotę.
9. Opłatki poświęcone na stół wigilijny dostarczymy do rodzin w mieście a na wioskach filialnych będą u p. Kościelnych. Z pozostałych wiosek prosimy nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
10.  Sprzedaż świec na stół wigilijny jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzona będzie od pierwszej niedzieli adwentu. A od 07.12. będzie zbiórka artykułów żywnościowych dla Rodzin potrzebujących.
11.  W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz 17.00 na nabożeństwo adoracyjne z modlitwą za chorych. Również w przyszłą niedzielę dzieci i młodzież Szkolnych Kół Caritas będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i ozdoby choinkowe.
12.  Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i pomoc materialną.
13. Na ostatni tydzień przeżywania kalendarza liturgicznego kościoła  życzymy Bożego Błogosławieństwa od Chrystusa Króla Wszechświata.                                                   Ks.  Ryszard   Kizielewicz
                                                                       proboszcz

  

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego