Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA
PAŃSKIEGO

17.05.2015r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o g.17.oo  i zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie po Mszy św. wieczornej z wyjątkiem piątku o g.17.30 Jednocześnie zapraszamy na nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedziele, która kończy okres wielkanocny.

Przypominamy, ze pozostały tylko dwa tygodnie na wypełnienie przykazania kościelnego o „Komunii wielkanocnej.” Dzisiaj parafia garnizonowa przeżywa odpust o g.11.30. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r.

2. Dzieci szkoły nr.1 o g.12.oo przystąpią do pierwszej komunii św. Od wtorku dzieci komunijne zapraszamy na „biały tydzień,” w strojach komunijnych. W piątek rozdanie obrazków pamiątkowych.

3. W poniedziałek o g.17.oo JE ks. bp Edward Dajczak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Nie będzie Mszy św. o g.18.oo. Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha św. będzie po Mszy św. o g.9.oo. Na uroczystość bierzmowania serdecznie zapraszamy młodzież z rodzinami, nauczycieli i parafian.

4. We wtorek zapraszamy na „Krąg Biblijny”.

5. W środę na nowennę do MBNP. Wieczorna Msza św. w intencji Apostolstwa Matki Bożej Pielgrzymującej

6. W każdy czwartek zapraszamy o g.17.30 na różaniec w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

7. W piątek o g.15.oo Godzina Miłosierdzia Bożego i adoracja Pana Jezusa do g.17.30.  Publiczna Szkoła Podstawowa nr.1 im. Orła Białego w Świdwinie obchodzi 70-lecie istnienia. Uroczysta Msza św. o g.8.30 z udziałem JE ks. bp Edwarda Dajczaka. Serdecznie zapraszamy.

8. W sobotę w Katedrze Koszalińskiej o g.10.oo Święcenia Kapłańskie. Ksiądz dk. Konrad Rogala, który dwa lata temu odbywał praktykę w naszej parafii, pragnie odprawić Mszę św. Prymicyjną 21.06.2015r. Serdecznie zapraszamy.

9. W przyszłą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 12.00 Msza św. Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w piątek o godz.15.30. Pierwsza komunia św. dla dzieci w Słonowicach.

10. Parafia św. Michała w sobotę o g.20.oo zaprasza młodzież na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha św. O g.23.oo Msza św.

11. Próba scholi dziecięcej na 70-lecie szkoły nr.1 w poniedziałek i czwartek o g.16.15. Zapraszamy.

12. Odczytać Dekret Kurii Biskupiej nt. Ustanowienia nowego Sanktuarium Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Słupsku

13. Środowiskowy Hufiec Pracy Ochotniczych Hufców Pracy w Łobzie prowadzi rekrutację młodzieży na nowy rok szkolny 2015/2016. Tej młodzieży, która samodzielnie, z różnych przyczyn, nie jest w stanie ukończyć szkoły gimnazjalnej lub kontynuować nauki w szkole zawodowej. Informacja na tablicy ogłoszeń.

14.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego.

15.Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwy i ofiary na utrzymanie parafii i na renowację północnej ściany kościoła.

16.Wszystkim naszym Wiernym życzymy obfitych łask Bożych od Wniebowstępującego Pana.

Ks.  Ryszard   Kizielewicz