Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
2014

1. Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Po Mszy św. Sumie o g.10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświecenia Rodzaju Ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa. Odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najśw. Sercu P. Jezusa pod zwykłymi warunkami. Hymnem „Ciebie Boga Wysławiamy” uwielbimy Pana. W parafii gościmy ks. Rafała Jaroszewicza – dyr. Szkoły Nowej Ewangelizacji, który wygłosi kazania i będzie rozprowadzał ksiązki na temat ewangelizacji.
Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo wypominkowe o g.17.oo.
2.  W poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy.
3. We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny .
4. W środę na nowennę do MBNP.
5. W piątek o g.15.oo Godzina Miłosierdzia Bożego i adoracja Pana Jezusa.
6. W przyszłą niedziele rozpoczyna się ADWENT czas radosnego i pobożnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Również przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Będziemy gościć w parafii kleryków WSD z Koszalina,  będą przeżywać z nami niedzielę i zbierać ofiary do puszek na utrzymanie Seminarium.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego oraz Zwiastuna Dekanatu Świdwińskiego.
8. Nabożeństwa wypominkowe o g.17.30. Zakończenie w sobotę.
9. Opłatki poświęcone na stół wigilijny dostarczymy do rodzin w mieście a na wioskach filialnych będą u p. Kościelnych. Z pozostałych wiosek prosimy nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
10.  Sprzedaż świec na stół wigilijny jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzona będzie od pierwszej niedzieli adwentu. A od 07.12. będzie zbiórka artykułów żywnościowych dla Rodzin potrzebujących.
11.  W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz 17.00 na nabożeństwo adoracyjne z modlitwą za chorych. Również w przyszłą niedzielę dzieci i młodzież Szkolnych Kół Caritas będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i ozdoby choinkowe.
12.  Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i pomoc materialną.
13. Na ostatni tydzień przeżywania kalendarza liturgicznego kościoła  życzymy Bożego Błogosławieństwa od Chrystusa Króla Wszechświata.

Ks.  Ryszard   Kizielewicz