Ogłoszenia - Parafia w Świdwinie

Druga Niedziela Wielkiego Postu
01.03.2015

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. „ Z Misjonarzami Głosimy Pojednanie.” Po Mszach św. zbieramy  ofiary do puszek, na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.
Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Prosimy o modlitwę i pokój wieczny. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g.17.oo w int: „za wszystkie poczęte dzieci, o szczęśliwe narodzenie oraz za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone i za matki, ojców tych dzieci  -  o nawrócenie, przemianę ich serca.”
Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2.Wymiana tajemnic różańcowych. Int: „Za parafian o przygotowanie serc na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.” Wymiana tajemnic o g.16.30.

3.We wtorek przypada 70. Rocznica Zwycięskich Walk o Polski Świdwin. Msza św. o g.16.oo. Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta.

4.W środę święto św. Kazimierza Królewicza. O g.18.oo. nowennę do MBNP.

5.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O g.17.30 zapraszamy na różaniec.

6.W piątek o  g.15.oo Godzina Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu do g.16.oo oraz na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o g.16.30, dorosłych o g.17.30 a Młodzież o g.19.oo. W Słonowicach o g.17.15. W sobotę po Mszy św. modlitwy Apostolstwa Dobrej Śmierci.

7.Czuwanie Wielkopostne dla młodzieży dekanatu świdwińskiego będzie 06.03./piątek/ o g.20.oo. w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Połczynie Zdroju. Ks. Bp Ordynariusz serdecznie zaprasza. Wyjazd z ks. Tomaszem.

8.Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. będzie w przyszłą niedziele 08.03. po Mszy św. o g.12.oo.

9.W związku z planami organizacyjnymi Osoby, które chcą wziąć udział w Pieszej Pielgrzymce na Górę Chełmską 1-3 maja prosimy o zgłoszenie do ks. Mariusza.

10.Ministranci starsi /gimnazjum i szkoła średnia/ spotkanie w piątek po młodzieżowej Drodze Krzyżowej.

11.Przypominamy młodzieży przygotowującej się do małżeństwa,  że
w piątki po Mszy św. wieczornej odbywają się bezpośrednie przygotowania do
małżeństwa prowadzone przez ks. Tomasza oraz dalszy kurs przedmałżeński dla tych, którzy nie ukończyli w szkole.

12.Duszpasterstwo Trzeźwości zachęca wiernych do składania wpisu do Parafialnej Księgi Trzeźwości podejmując zobowiązanie na okres Wielkiego Postu 2015r.

13.Zachęcamy do czytania  i nabywania Gościa Niedzielnego.

14.Zachęcamy do odpisu 1-go procenta podatku na rzecz Caritas Diecezji. Ulotki na stoliku przy filarze.

15.Msza św. urodzinowa dla dzieci i młodzieży będzie 22.03.o g.12.oo.

16.Świdwiński Ośrodek Kultury Towarzystwo Miłośników Wilna i b. Kresów Wschodnich zaprasza na trzydniowe „świętowanie” i Mszę św. 08.03. o g.12.00
17.Składamy podziękowanie dla Ofiarodawców  -  na rzecz naszej świątyni, parafii i Seminarium Duchownego.

18.Wszystkim  naszym  Wiernym życzymy  owocnych przeżyć świętego czasu Wielkiego Postu.

Ks.  Ryszard   Kizielewicz